UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Aktualności

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Art-Déco - Koncert nie tylko dla zakochanych

W środę 15 lutego 2017 r. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich miłośników poezji śpiewanej do sali widowiskowej Domu Kultury w Markuszowie na widowisko muzyczne grupy Art-Déco - Koncert nie tylko dla zakochanych. 

>>>Wstęp wolny<<<

Art déco tworzą:
Mateusz Dąbowski – gitara, mandolina, harmonijka ustna;
Dariusz Sokołowski – gitara, banjo;
Kamil Kuszplak – wokal, flet;
Łukasz Kukiełka – bas, flet, wokal;
Damian Kamiński – akordeon, pianino;
Marcin Pasternak – gitara.


Grupa muzyczna Art déco istnieje od 2015 roku. Stanowi ją zespół muzyków, którzy od lat współtworzą lub uczestniczą w różnego rodzaju projektach. Art déco to ich niezależny, niekomercyjny i nie związany z żadnym innym przedsięwzięciem pomysł artystycznego wyrazu; sposób wyrażania siebie, swoich preferencji literacko-muzycznych.
Grupę założyli Mateusz Dąbrowski, Dariusz Sokołowski i Kamil Kuszplak. Początkowo grupa miała wykonywać utwory o charakterze piosenki poetyckiej oparte na utworach obcych autorów, ale szybko okazało się, że w ich prywatnym dorobku znajdują się materiały, które z powodzeniem mogą stanowić źródło kolejnych literacko-muzycznych przedsięwzięć.
W marcu 2015 roku do grupy dołączyli Łukasz Kukiełka i Damian Kamiński, zaś we wrześniu 2016 – Marcin Pasternak.
Jak mówią sami muzycy, grają piosenkę artystyczną. To muzyka, wykonywana na akustycznych instrumentach; z dbałością o detale, z wrażliwością na dźwięk i poczucie, z wyobraźnią w aranżacji, z szacunkiem dla słowa i tekstów. To muzyka niebanalna, która łączy w sobie elementy różnych stylów muzycznych, dźwięki wielu „żywych” instrumentów, rozbudowane partie solowe z tekstami klasyki poezji światowej. Wszystko grane „na żywo” przez ubranych w czarne, eleganckie koszule facetów. Można to przewrotnie nazwać „męską liryką” lub bardziej klasycznie: piosenką autorską, poetycką, aktorską, poezją śpiewaną… 
W kwietniu 2016 Art déco podjęło współpracę z Lubelskim Teatrem Amatorskim dowodzonym przez Dariusza Borucha. Wynikiem współpracy jest materiał „Tuwim, proszę Państwa!” – utwory oparte na tekstach Juliana Tuwima. W marcu 2017 roku Art déco zapowiada rozpoczęcie prac związanych z zarejestrowaniem tego materiału.
W grudniu 2016 grupa wydała „Piosenki dla niej” – debiutancką płytę, która stanowi zwieńczenie pierwszego projektu z tekstami poetów Dwudziestolecia Międzywojennego. Nad stroną techniczną tego przedsięwzięcia czuwał min. Krzysztof Gorczyca (studio) i Seweryn Chwała (lubelski malarz, rysownik).
Obecnie pracują nad „Piosenkami z drogą w tle”, materiałem opartym w całości na ich własnych tekstach.


Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft