UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Aktualności

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 19 sierpnia 2018
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Aktualności

II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów - sobota, 2014-05-31

II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów

 

W sobotę 31 maja o godzinie 13.00 w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie ul. Marka Sobieskiego 1, rozpoczną się II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na indywidualne i drużynowe zawody siłowe w czterech konkurencjach:
1.Wyciskanie na ławce płaskiej sztangi o wadze 70% mc+40kg
2.Ściąganie wyciągu górnego o wadze 50% mc+10kg
3.Martwy ciąg sztangą o wadze 80% mc+50kg
4.Wyciskanie na barki na suwnicy sztangi o wadze 50% mc+20kg (mc - masa ciała)
Maksymalny czas na wykonanie konkurencji 60 sekund.
Każdy z zawodników ma jedno podejście
Zawody bez podziału na kategorie wagowe.
Konkurencję wygrywa uczestnik, który uzyska najwyższą liczbę powtórzeń.
Zawody wygrywa uczestnik, który uzyska najwyższą liczbę punktów zsumowaną z czterech konkurencji.
Wygrywa drużyna, której zawodnicy uzyskają najwięcej punktów. (sumujemy punkty czterech najlepszych zawodników z drużyny)
Dla najlepszych zostały przygotowane atrakcyjne nagrody. 
Szczegóły można znaleźć na facebooku:  

 

 

Nauka angielskiego - sobota, 2013-08-31

Chcesz podciągnąć swój angielski? Chcesz opanować praktyczną znajomość angielskiego? Chcesz się przygotować do egzaminu z angielskiego? Chcesz się porozumiewać w tym języku? Ta oferta jest dla Ciebie. Zapraszamy na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela języka angielskiego, native speakera. Zajęcia będą się odbywały w Markuszowie. Serdecznie zapraszamy. Zapisy na stronie interentowej:

http://english-yes.pl/

facebook:

https://www.facebook.com/pages/Whats-the-word-for/511432722255982

 

 

Święto 3 Maja - fotorelacja z obchodów - piątek, 2013-05-03

Fotorelacja z gminnych obchodów 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

Przewodnik po KRAINIE ROWEROWEJ przy Bursztynowym Szlaku Greenways - wtorek, 2013-02-26

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z przewodnikiem opisującym wszystkie szlaki rowerowe w naszym subregionie. Kraina rowerowa przy Bursztynowym szlaku Greenways czeka na eksploratorów. Naprawdę warto. Więcej szczegółów w przewodniku.

Sławomir Łowczak

Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Markuszowie

 

Przewodnik

XXIII Festiwal Piosenki Religijnej - niedziela, 2012-11-11

W niedzielę 11 listopada o godz. 13.30 w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury rozpoczął się XXIII Festiwal Piosenki Religijnej. Wzięło w nim 11 zespołów i solistów - łącznie prawie 200 osób.

Fotorelacja z Dożynek Powiatowych w Puławach - niedziela, 2012-08-26

Fotorelacja z dożynek powiatowych w Puławach 26.08.2012

W dniu 26 sierpnia Gminny Dom Kultury w Markuszowie wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych reprezentowali naszą gminę na dożynkach powiatowych. Przygotowalismy specjalne interaktywne stoisko na którym mozna było zobaczyć jak wyglądały dawniej prwdziwe dozynki kończące zniwa na polu. Mozna było nie tylko zobaczyć przeciąganie przez kozę, usłyszeć polne dozynkowe piesni ale także spróbować kaszy ze skwarkami, chleba ze smalcem, kwasu chlebowego, podpiwku czy nalewki krzepiącej zmęczonych pracą żniwiarzy. Autentyczne, pieczołowicie odtworzone scenki z wykorzystaniem oryginalnych, czasem liczących ponad 100 lat narzędzi żniwnych przybliżyły mieszkańcom naszego regionu zanikające już dzisiaj żniwne tradycje i zwyczaje z nimi związane. Nasze stoisko było najliczniej oblegane przez publiczność i jednogłośnie uznane przez odwiedzających za najbardziej ciekawe i pomysłowe oraz za najładniejsze. Ale to nie wszystko, na naszym stoisku mozna było spróbować ponad trzydziestu różnych regionalnych potraw i nalewek, a na stoisku Skarbów Natury z Zabłocia także zdrowych i elkologicznych tłoczonych na zimno olejów. Oprawę Mszy św. zapewnił wspólnie z orkiestrą z Kurowa międzygminny chór Pokolenie, w którym zaśpiewał markuszowski chór Zorza. Koncert chóru, który rozpoczął część artystyczną dozynek wzbudził duże zainteresowanie i uznanie, czego wyrazem były rzęsiste oklaski publiczności. Markuszów na scenie zaprezentował ponadto świetny kabaret Pod Wydrwigroszem, który brawurowym wykonaniem skeczu pt. Chłop zdobył serca publiczności i otrzymał bardzo duże brawa. Wzięliśmy także udział w konkursie sołtysów a Zbigniew Pecio otrzymał nagrodę za osiągnięcia w rolnictwie. Potrawy i nalewki biorące udział w konkursach kulinarnych bardzo przypadły do gustu członkom komisji je oceniającychczego wyrazem były nagrody dla rolady dworskiej łosiowo-szpinakowej, zacierki markuszowskiej czy słonecznej nalewki mniszkowo-lipowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek powiatowych.

Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft