UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Aktualności

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 23 marca 2019
Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Aktualności

Wakacje z GDK - piątek, 2015-06-26

Gminy Dom Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy specjalny wakacyjny program

Zapraszamy do obejrzenia fotorealacji z XVIII Biegów Ulicznych odbytych w niedzielę 12 lipca

 

wakacje

Kraina Jana Pocka "Na świętego Jana" - niedziela, 2015-06-21

Impreza została przygotowana wspólnie przez Dom Kultury ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych. Rozpoczął ją specjalnie przygotowany na tą okazję koncert chóru "Zorza". Koncert został nagrodzony rzęsistymi brawami przez publiczność. Samo widowisko teatralno-obrzędowe pt. "Na świętego Jana" prezentujące autentyczne dawne zwyczaje sprzed niemal 100 lat zostało przyjęte przez publiczność entuzjastycznie, co chwila były oklaski a na zakończenie kilkuminutowa owacja na stojąco. Poźniej było wspólne wicie wianków, dla wszystkich uczestników były nagrody, wspólne śpiewanie pieśni sobótkowych. Następnie część uczestników przeszła w korowodzie przez Markuszów by zgodnie z dawną tradycją puszczać wianki na wodę. Dzieci miały uciechę, tradycja dawnych pokoleń została zaakceptowana i przyjęta przez młode pokolenie. Imprezę zakończyła degustacja tradycyjnych potraw regionalnych. Nikt nie wyszedł głodny. W Markuszowie dzięki pracy i zaangażowaniu naprawdę aktywnych kobiet i GDK można nie tylko spotkać się z tradycją ale i jej zasmakować, nie tylko w przenośni, ale również dosłownie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ta impreza się odbyła i dzięki ich zaangażowaniu oraz pracy mogliśmy umożliwić wszystkim chętnym mieszkańcom i przybyłym gościom poznanie naszej kultury, tradycji i zwyczajów w tak atrakcyjnej formie.

Procesja Bożego Ciała w Markuszowie - 2015-06-04 - czwartek, 2015-06-04

Dopisali wierni oraz pogoda podczas uroczystości Bożego Ciała. Święto w tym roku miało wyjątkowo uroczystą oprawę i wypadły okazale. W procesji ulicami Markuszowa wzięło udział bardzo dużo osób, samych dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki było ponad piędziesiąt.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych uroczystości.

Wycieczka klasy 6 SP do Parchatki - środa, 2015-06-03

W środę 3 czerwca klasa 6 pod kierunkiem Pani Marii Zgodzińskiej oraz czujną opieką Pana Tomasza Serewy oraz Sławomira Łowczaka udała się w okolice Parchatki w poszukiwaniu przygód. Czy je znaleźli? Jakie atrakcje oczekiwały na młodych uczestników? Zobaczcie sami na zdjęciach...

Fotorelacja z wycieczki


Dzień Dziecka w GDK - wtorek, 2015-06-02

W Domu Kultury gościli we wtorek 2 czerwca najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Maluchy z Przedszkola Publicznego w Markuszowie sprawdziły swoja wiedzę w konkursach przeprowadzonych w domu kultury, odgadły wszsytkie przygotowane zgadywanki, nagrodą były słodkie upominki, napoje. Wszystkie maluchy pod dczujnym okiem opiekunów szalały na trampolinie, skakały, fikały koziołki, wykonywały przeróżne akrobacje, na koniec zapoznały się z ofertą bajek w gminnej bibliotece. Czy naszym milusińskim się podobało? Zobaczcie Państwo sami. Umówiliśmy się już na kolejne spotkania...
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...

V Parada Rowerowa - sobota, 2015-05-30

W sobotę 30 maja odbyła się największa tego typu impreza w regionie. Parada Rowerowa to rodzinna impreza rekreacyjno-sportowa, promująca szlaki rowerowe i walory turystyczne województwa lubelskiego. Ma formułę zjazdu gwieździstego, bo do Lublina przyjeżdżają grupy z całego regionu, by potem wspólnie przejechać ulicami miasta. Cykliści do Lublina wyjechali na swoich bicyklach z Puław, Nałęczowa, Lubartowa, Łęcznej, Zamościa i wielu innych miejsc, by w stolicy naszego województwa wziąć udział w Paradzie, która punktualnie o godzinie 14.00 wyruszyła ulicami Lublina spod Bramy Krakowskiej. Na imprezie promującej turystykę rowerową nie mogło zabraknąć oczywiście również nas. Promowowaliśmy walory Krainy Rowerowej przy Bursztynowym Szlaku Greenways na Lubelszczyźnie. Bardzo duzym powodzeniem cieszyły się nasze przewodniki rowerowe, mapy, przewodniki kajakowe i ornitologiczne. W najbliższy weekend po Bożym Ciele (5 i 6 czerwca) wszyscy miłośnicy aktywnego, rowerowego wypoczynku spotykają się na Rajdzie po Produkt Lokalny. A w niedzielę 7 czerwca zapraszamy na Festiwal Produktu Lokalnego do Nałęczowa. Wszystko co najlepsze w Krainie Rowerowej będzie tam na Was czekało. Nie zabraknie oczywiście również Markuszowa. Serdecznie zapraszamy. ;-)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy:

Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft