UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Aktualności

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 23 lutego 2019
Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Aktualności

Nauka gry na gitarze w Domu Kultury!!! - poniedziałek, 2014-10-06

Wszystkich zainteresowanych nauką od podstaw bądź rozwijaniem nabytych już umiejętności, zapraszamy na organizowane w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie lekcje gry na gitarze.

Gitara

Zapisy w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie

Pożegnanie wakacji - wycieczka rowerowa - sobota, 2014-09-20

Wycieczka rowerowa kończąca lato była bardzo udana. Dla uczestników zostało przygotowanych wiele atrakcji: były zabawy na placu zabaw w Wólce Kątnej. Gry w badmintona, w piłkę nożną, puszczanie latawców, nauka chodzenia na szczudłach a nawet gra w bilarda. Przygotowano także konkursy z nagrodami. Oczywiście piekliśmy słynne ziemniaki po markuszowsku, niektórzy próbowali ich po raz pierwszy - wszyscy uczestnicy orzekli że smakują rewelacyjne. W rajdzie udział wzięły dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z terenu gminy Markuszów, dołączyli do nas także ministranci z ks. Ryszardem Dembowskim. Dziękuję wszystkim za udział i wspólną, udaną imprezę.

link do zdjęć

 

Od ziarenka przez młyn do bochenka - niedziela, 2014-08-31

Impreza bardzo się udała. Przybyło na nią naprawdę mnóstwo osób, gościliśmy nie tylko mieszkańców krainy Jana Pocka, ale licznie przybyli mieszkańcy gmin Kurów, Garbów, Jastków, Nałęczów itd. Słowem publiczność, goście i VIPy dopisali. Jak widać na zdjęciach, program i atrakcje przygotowane dla Was na imprezę promującą naszą lokalną kulturę bardzo się podobały. Impreza połączoną była z obchodami trzydziestolecia reaktywacji gminy Markuszów, towarzyszyło jej uroczyste otwarcie zbiornika wodnego w Kaleniu i tradycyjne gminne święto plonów. Oprócz występów artystycznych były warsztaty garncarskie, warsztaty kulinarne, degustacja potraw regionalnych wspólne malowanie obrazu, zjeżdżalnie, liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, imprezę zakończyła zabawa ludowa. Dziękuję wszystkim za przybycie i za udaną zabawę.


Link do zdjęć z imprezy

 

 

 

XV Spotkania Teatrów Wiejskich "Teatr w opłotkach" w Sitnie - niedziela, 2014-07-13

Nasze widowisko pt. „Na świętego Jana" było prezentowane już w Stoczku Łukowskim, Wólce Kątnej, a ostatnio w Sitnie gm. Borki, gdzie odbywały się XV Spotkania Teatrów Wiejskich „Teatr w opłotkach". Zostaliśmy tam zaproszeni.

Plakat z programem imprezy

Widowisko pt. „Na świętego Jana" zagrane przez aktorów z gminy Markuszów otworzyło imprezę. Widowisko prezentujące dawne zwyczaje, obrzędy i tradycje związanae z obchodami nocy świętojańskiej zostało przyjęte przez publiczność z bardzo dużym uznaniem. Zaproszeni goście, mieszkańcy kilkukrotnymi gromkimi brwiami nagrodzili wykonawców z Markuszowa. Oprócz zespołu Kalina z Markuszowa wystąpili także: zespół „Jarzębina" z Paszenek z przedstawieniem pt. „Pomoc sąsiedzka", zespół ludowy z Jabłonia z przedstawieniem pt. „Odwiedziny", zespół śpiewaczy z Gminnego Ośrodka Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej - zaprezentował fragment Wesela Woleńskiego pt. „Oczepiny”, Spotkania Teatralne zakończył występ Kabaretu Starszych Panien po reinkarnacji z programem pt. „Życie na Zadupiu”. Atmosfera imprezy była przyjazna i sympatyczna, publiczność liczna i aktywna, jednym słowem jubileuszowe XV Spotkania Teatrów Wiejskich w Sitnie, w których uczestniczyliśmy można zaliczyć do udanych i naprawdę wartościowych imprez promujących lokalną tradycję i kulturę.

Fotorelacja z imprezyXVII Biegi Uliczne - niedziela, 2014-06-29

W niedzielę 29 czerwca o godzinie 13.30 w Markuszowie rozpoczęły się XVII Biegi Uliczne zorganizowane przez Gminny Dom Kultury przy współpracy z Zespołem Szkół w Markuszowie i GKPiRPA. Impreza jest jedną z imprez towarzyszących obchodom 30. lecia reaktywacji gminy Markuszów i otworzyła wakacyjny program "Wakacje z GDK" przygotowany przez Dom Kultury dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W pięciu kategoriach wiekowych (do lat 7, klasy I-II, III-IV, V-VI, OPEN Gimnazjum i Dorośli) wzięło udział 44 osób. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane nagrody; były to śpiwory, materace do pływania, piłki plażowe, kółka do pływania, hula hop itp.. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Do lat 7: I miejsce – Jakub Kimek, II miejsce – Magda Serewa, III miejsce – Julia Wankiewicz;

klasy I-II SP: I miejsce – Hubert Chabros, II miejsce – Jan Kozieł, III miejsce – Marta Adamkiewicz;

klasy III-IV SP: I miejsce – Sebastian Chabros, II miejsce – Mateusz Swaczyna, III miejsce – Marcel Antas;

klasy V-VI SP: I miejsce – Paweł Serewa, II miejsce – Karol Burek, III miejsce – Rafał Wójciak;

Kategoria Open (Gimnazjum i Dorośli): I miejsce – Sebastian Dec, II miejsce – Mateusz Gorecki, III miejsce – Beata Kozieł

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział, publiczności za doping, rodzicom za pomoc w zabezpieczeniu trasy, młodzieży za pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Do zobaczenia za rok, na XVIII Biegach Ulicznych.


Fotorelacja z imprezy


Procesja Bożego Ciała w Markuszowie - czwartek, 2014-06-19

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z obchodów  uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej  w Markuszowie

 

Fotorelacja

Rajd rowerowy nad jezioro Duży Ług promujący nowy szlak ornitologiczny - sobota, 2014-06-07

W sobotę 7 czerwca 2014 roku Dom Kultury zorganizował rajd rowerowy nad jezioro Duży Ług promujący nowy szlak ornitologiczny. W rajdzie wzięła udział kilkudziesięcioosobowa głupa dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół oraz Parafią, w rajdzie wzięli udział także uczniowie a nawet ministranci. Uczestnicy zapoznali się z bardzo atrakcyjnie położonym i dopiero co powstałym szlakiem ornitologicznym, dowiedzieli się także jakie gatunki ptaków można na nim zobaczyć lub usłyszeć. Zapoznali się z bardzo bogatą awifauną okolic Dużego Ługu, wypatrywali za pomocą lornetek różnych ptaków i kilka gatunków bezbłędnie rozpoznali. Dowiedzieli się jak wygląda np. bąk, derkacz, jaką mają wielkość i rozpiętość skrzydeł, kiedy gniazdują. Nie mogło oczywiście zabraknąć ogniska, pieczenia kiełbasek i zabaw na świeżym powietrzu. W Wólce Kątnej odpoczęliśmy pod specjalnie udostępnioną w tym celu wiatą rowerową, najmłodsi wyszaleli się na placu zabaw, w Bobowiskach nie mogło oczywiście zabraknąć lodów. Na końcu pobiliśmy rekord liczby osób, które zmieszczą się na markuszowskiej rzeźbie roweru. Ile osób się zmieściło? Policzcie sami. 
Wszyscy uczestnicy wrócili z rajdu uśmiechnięci, zadowoleni, opaleni i gotowi na kolejne wspólne wyjazdy rowerowe. Dziękuję wszystkim za wspólną podróż i obiecuję, że wkrótce zorganizuję kolejne wyjazdy. ;-)

Poniżej link do fotorelacji z imprezy:


Impreza "Kraina Jana Pocka - Posmakuj poezji" - niedziela, 2014-06-01

W niedzielę  1 czerwca o godzinie 14.00 w Zespole Szkół w Markuszowie ul. Lubelska 80. odbyła się impreza "Kraina Jana Pocka - Posmakuj poezji".
Impreza zgromadziła wyjątkowo liczną widownię, były wspaniałe występy przedszkolaków, przedstawienie ekologiczne, piosenki o tematyce ekologicznej, konkurs sprawdzający wiedzę na temat Jana Pocka, koncert chóru "Zorza", brawurowy występ kabaretu "Pod wydrwigroszem",pokazy strażackie i ratownictwa drogowego, liczne konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla uczestników przygotowano warsztaty garncarskie cieszące się wyjątkowym zainteresowaniem, na smakoszy czekały różnorodne i pyszne potrawy regionalne. Były także warsztaty kulinarne, lepienie pierogów na czas, przygotowywanie naleśników tatarskich, wicie wianków, kiermasze itd. Piknik rodzinny rozpoczął cykl imprez związanych z obchodami 30. lecia reaktywacji gminy Markuszów. Promowała także walory kulturowe, historyczne, przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne krainy Jana Pocka. Bardzo dziękuję wszystkim za wspaniałe występy, pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu imprezy. Trochę się wszyscy wspólnie pomęczyliśmy ale było warto ;-) 

poniżej fotorelacja z imprezy:

II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów - sobota, 2014-05-31

II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów

 

W sobotę 31 maja o godzinie 13.00 w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie ul. Marka Sobieskiego 1, rozpoczną się II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na indywidualne i drużynowe zawody siłowe w czterech konkurencjach:
1.Wyciskanie na ławce płaskiej sztangi o wadze 70% mc+40kg
2.Ściąganie wyciągu górnego o wadze 50% mc+10kg
3.Martwy ciąg sztangą o wadze 80% mc+50kg
4.Wyciskanie na barki na suwnicy sztangi o wadze 50% mc+20kg (mc - masa ciała)
Maksymalny czas na wykonanie konkurencji 60 sekund.
Każdy z zawodników ma jedno podejście
Zawody bez podziału na kategorie wagowe.
Konkurencję wygrywa uczestnik, który uzyska najwyższą liczbę powtórzeń.
Zawody wygrywa uczestnik, który uzyska najwyższą liczbę punktów zsumowaną z czterech konkurencji.
Wygrywa drużyna, której zawodnicy uzyskają najwięcej punktów. (sumujemy punkty czterech najlepszych zawodników z drużyny)
Dla najlepszych zostały przygotowane atrakcyjne nagrody. 
Szczegóły można znaleźć na facebooku:  

 

 

Nauka angielskiego - sobota, 2013-08-31

Chcesz podciągnąć swój angielski? Chcesz opanować praktyczną znajomość angielskiego? Chcesz się przygotować do egzaminu z angielskiego? Chcesz się porozumiewać w tym języku? Ta oferta jest dla Ciebie. Zapraszamy na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela języka angielskiego, native speakera. Zajęcia będą się odbywały w Markuszowie. Serdecznie zapraszamy. Zapisy na stronie interentowej:

http://english-yes.pl/

facebook:

https://www.facebook.com/pages/Whats-the-word-for/511432722255982

 

 

Święto 3 Maja - fotorelacja z obchodów - piątek, 2013-05-03

Fotorelacja z gminnych obchodów 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft