UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Aktualności

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 23 lutego 2019
Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Aktualności

Przewodnik po KRAINIE ROWEROWEJ przy Bursztynowym Szlaku Greenways - wtorek, 2013-02-26

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z przewodnikiem opisującym wszystkie szlaki rowerowe w naszym subregionie. Kraina rowerowa przy Bursztynowym szlaku Greenways czeka na eksploratorów. Naprawdę warto. Więcej szczegółów w przewodniku.

Sławomir Łowczak

Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Markuszowie

 

Przewodnik

XXIII Festiwal Piosenki Religijnej - niedziela, 2012-11-11

W niedzielę 11 listopada o godz. 13.30 w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury rozpoczął się XXIII Festiwal Piosenki Religijnej. Wzięło w nim 11 zespołów i solistów - łącznie prawie 200 osób.

Fotorelacja z Dożynek Powiatowych w Puławach - niedziela, 2012-08-26

Fotorelacja z dożynek powiatowych w Puławach 26.08.2012

W dniu 26 sierpnia Gminny Dom Kultury w Markuszowie wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych reprezentowali naszą gminę na dożynkach powiatowych. Przygotowalismy specjalne interaktywne stoisko na którym mozna było zobaczyć jak wyglądały dawniej prwdziwe dozynki kończące zniwa na polu. Mozna było nie tylko zobaczyć przeciąganie przez kozę, usłyszeć polne dozynkowe piesni ale także spróbować kaszy ze skwarkami, chleba ze smalcem, kwasu chlebowego, podpiwku czy nalewki krzepiącej zmęczonych pracą żniwiarzy. Autentyczne, pieczołowicie odtworzone scenki z wykorzystaniem oryginalnych, czasem liczących ponad 100 lat narzędzi żniwnych przybliżyły mieszkańcom naszego regionu zanikające już dzisiaj żniwne tradycje i zwyczaje z nimi związane. Nasze stoisko było najliczniej oblegane przez publiczność i jednogłośnie uznane przez odwiedzających za najbardziej ciekawe i pomysłowe oraz za najładniejsze. Ale to nie wszystko, na naszym stoisku mozna było spróbować ponad trzydziestu różnych regionalnych potraw i nalewek, a na stoisku Skarbów Natury z Zabłocia także zdrowych i elkologicznych tłoczonych na zimno olejów. Oprawę Mszy św. zapewnił wspólnie z orkiestrą z Kurowa międzygminny chór Pokolenie, w którym zaśpiewał markuszowski chór Zorza. Koncert chóru, który rozpoczął część artystyczną dozynek wzbudził duże zainteresowanie i uznanie, czego wyrazem były rzęsiste oklaski publiczności. Markuszów na scenie zaprezentował ponadto świetny kabaret Pod Wydrwigroszem, który brawurowym wykonaniem skeczu pt. Chłop zdobył serca publiczności i otrzymał bardzo duże brawa. Wzięliśmy także udział w konkursie sołtysów a Zbigniew Pecio otrzymał nagrodę za osiągnięcia w rolnictwie. Potrawy i nalewki biorące udział w konkursach kulinarnych bardzo przypadły do gustu członkom komisji je oceniającychczego wyrazem były nagrody dla rolady dworskiej łosiowo-szpinakowej, zacierki markuszowskiej czy słonecznej nalewki mniszkowo-lipowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek powiatowych.

Europejski Festiwal Smaku - piątek, 2011-09-09

Gmina Markuszów promowała się w piątek 9 września na placu po Farze na Starym Mieście. Na Scenie Smaku  od 16.40 opowiadaliśmy legendę o powstaniu słynnego markuszowskiego dania - "naleśników tatarskich"

Naleśniki tatarskie

 


 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft