UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Aktualności

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 19 sierpnia 2018
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Aktualności

Konsultacje z mieszkańcami w sprawie przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022 - wtorek, 2015-09-08

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” uprzejmie zaprasza mieszkańców gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn na spotkania konsultacyjne w sprawie przygotowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022.

 

HARMONOGRAM spotkań

Wakacje z GDK - piątek, 2015-06-26

Gminy Dom Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy specjalny wakacyjny program

Zapraszamy do obejrzenia fotorealacji z XVIII Biegów Ulicznych odbytych w niedzielę 12 lipca

 

wakacje

Kraina Jana Pocka "Na świętego Jana" - niedziela, 2015-06-21

Impreza została przygotowana wspólnie przez Dom Kultury ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych. Rozpoczął ją specjalnie przygotowany na tą okazję koncert chóru "Zorza". Koncert został nagrodzony rzęsistymi brawami przez publiczność. Samo widowisko teatralno-obrzędowe pt. "Na świętego Jana" prezentujące autentyczne dawne zwyczaje sprzed niemal 100 lat zostało przyjęte przez publiczność entuzjastycznie, co chwila były oklaski a na zakończenie kilkuminutowa owacja na stojąco. Poźniej było wspólne wicie wianków, dla wszystkich uczestników były nagrody, wspólne śpiewanie pieśni sobótkowych. Następnie część uczestników przeszła w korowodzie przez Markuszów by zgodnie z dawną tradycją puszczać wianki na wodę. Dzieci miały uciechę, tradycja dawnych pokoleń została zaakceptowana i przyjęta przez młode pokolenie. Imprezę zakończyła degustacja tradycyjnych potraw regionalnych. Nikt nie wyszedł głodny. W Markuszowie dzięki pracy i zaangażowaniu naprawdę aktywnych kobiet i GDK można nie tylko spotkać się z tradycją ale i jej zasmakować, nie tylko w przenośni, ale również dosłownie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ta impreza się odbyła i dzięki ich zaangażowaniu oraz pracy mogliśmy umożliwić wszystkim chętnym mieszkańcom i przybyłym gościom poznanie naszej kultury, tradycji i zwyczajów w tak atrakcyjnej formie.

Procesja Bożego Ciała w Markuszowie - 2015-06-04 - czwartek, 2015-06-04

Dopisali wierni oraz pogoda podczas uroczystości Bożego Ciała. Święto w tym roku miało wyjątkowo uroczystą oprawę i wypadły okazale. W procesji ulicami Markuszowa wzięło udział bardzo dużo osób, samych dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki było ponad piędziesiąt.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych uroczystości.

Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft