UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Strona główna

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 23 marca 2019
Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Pogoda na dziś

Pogoda na jutro

Przetłumacz stronę

Statystyki

stat4u

Serdecznie witamy na stronie Gminy Markuszów

Większość gmin w Królestwie Polskim powstała w latach 1864-1867. Gmina Markuszów została zorganizowana nieco później. Początkowo Markuszów stanowił odrębną gminę miejską, jednak postanowieniem Komitetu Urządzającego z dnia 19/31 grudnia 1869 roku miasto Markuszów zostało zamienione na osadę miejską. Następnie wyłączono z gminy wiejskiej Kurów miejscowości: Łany, Zabłocie, Góry, Wola Przybysławska, Orlicz, Wólka Kątna i Kłody tworząc odrębną gminę wiejską Markuszów. W ten sposób od dnia 1 stycznia 1870 roku powstała gmina Markuszów.

Pocztówka

Istniejąca od 1870 roku Gmina Markuszów ma ciekawą historię, współcześnie ma także wiele do zaoferowania, dlatego przygotowalismy specjalny serwis internetowy poświęcony Naszej Gminie. Serwis o gminie dopiero startuje, jest on w trakcie rozbudowy, więc prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, obiecujemy, że będziemy starali się w miarę możliwości zamieszczać maksymalnie dużo przydatnych dla Państwa informacji. Informacje zawarte na stronie można przeczytać w czterech językach: po polsku, angielsku, francusku i niemiecku. Tłumaczenia są robione automatycznie, przez komputer, nie zawsze są poprawne gramatycznie. Mamy jednak nadzieję, że przybliżą naszą gminę osobom z zagranicy.


PROW

Strona została stworzona przez Gminny Dom Kultury w Markuszowie w ramach projektu "Promocja szlaku rowerowego - W Krainie Jana Pocka" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz wspierania Rozwoju Obszarów Wiejskich z Osi 4 LEADER, działanie: „Małe projekty” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Dołączone zdjęcia:

Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft